Pastourelle 2010

CHÂTEAU CLERC MILON, Pastourelle de Clerc Milon, 2010, 0,75l

1 420  vč. DPH

Pastourelle de Clerc Milon 2010

 • Harvest
 • 28 September to 15 October
 • Varietal mix
 • Cabernet Sauvignon: 38%
  Merlot: 37%
  Cabernet Franc: 21%
  Petit Verdot: 3%
  Carmenère: 1%

Tasting notes

The wine is a deep garnet red with crimson highlights.
The radiant nose releases a rich and complex bouquet in which aromas of black fruit preserved in spirits combine with chocolate notes and the scent of dried flowers.
The succulent and smooth Attack leads into a mid-palate which unfolds a lovely texture underpinned  by concentrated, silky and deep tannins. the wine is well-strucutred overall, with fullness and heft on the palate, delivering spice and liquorice flavours on the finish.

 

Skladem

Katalogové číslo: 514723.01 Kategorie: ,

Popis produktu

Château Clerc Milon je vinařství z portfolia rodiny baronky Philippine de Rothschild. Jeho historie se ničím neodlišuje od ostatních médockých châteaux.

Během Velké francouzské revoluce byl veškerý majetek původním majitelům zkonfiskován a prodán ve veřejné dražbě.

Koupil ho Jean-Baptiste Clerc, který zde začátkem 19. století vybudoval vinařství a jeho úsilí bylo v roce 1855 oceněno zařazením vinařství mezi 5ème Cru Classé. Po něm se zde vystřídalo nemálo majitelů bohužel s nemoc příznivým vlivem na jeho rozvoj. V roce 1970 je koupil Baron Philippe de Rothschild. Vycítil jeho slibný potenciál a postupně je kompletně zrenovoval. Dnes patří se svým poměrem kvalita – cena mezi nejzajímavější vína Pauillacu.

Vinice leží v severozápadní části apelace Pauillac mezi Château Mouton Rothschild a Château Lafite Rothschild a plně profitují z této skvělé polohy.

Vinice mají mírný sklon směrem k Girondě, který společně se štěrkovými půdami je skvělou přírodní drenáží. Zároveň blízkost řeky minimalizuje rizika krupobití a během léta přináší mírnější klima. Průměrné stáří vinic je dnes 52 let a patří mezi jedno z nejvyšších v Pauillacu. I hustota osázení je vysoká – 10.000 hlav/ha

Další informace

Balení/Packaging

6 owc

Barva/Color

Červené/red

Objem/Size (l)

0,75l

Oblast/Area

Pauillac,Bordeaux

Ročník/Vintage

2010

RP/WS/JR/Burghound

90

Stát/Country

Francie

Vinařství/Producer

CHÂTEAU CLERC MILON

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.