PF-2014

Domaine Hospices de Beaune, Pouilly-Fuissé, Cuvée Françoise Poisard, 2014

1 969  vč. DPH

Tasting

Clear yellow robe with honey tones. Citrusy nose with yellow stone fruits and hint of linden. Fine and enjoyable mouth with good amplitude. A pleasure-driven wine true to its beautiful origins from the Maconnais in South Burgundy.

Food matching

Enjoy on its own at the aperitif, with a few toasts of smoked salmon or dices of mountain cheese (comté). A spinach salad with chopped walnut, seabass filet or dry goat cheese will be a perfect match!

History

The Domaine acquired these vineyards in 1994 and 2012 thanks to Françoise Poisard’s bequest. The vines are located in Chaintré to the south of the appellation, the majority being 35 to 90 years old. There are 5 plots: Les Plessys gives round and powerful wines, while Les Robées and Les Chevrières give wines of perfumed fruitiness with considerable minerality. La Chatière and Haut de Savy are more richly structured.

Terroirs

Les Plessys 0.58 ha.,

Les Robées 0.53 ha.,

Les Chevrières 0.4 ha.

Skladem

Katalogové číslo: 391260.01 Kategorie: , , ,

Popis produktu

Ochutnávka

Čirá žlutá barva s medovými tóny. Citrusová vůně se žlutými peckovinami a nádechem lípy. Jemné a příjemné v ústech s dobrou amplitudou. Víno plné požitku, věrné svému krásnému původu z Maconnais v jižním Burgundsku.

Snoubení s jídlem

Vychutnejte si samostatně při aperitivu, s několika topinkami s uzeným lososem nebo kostičkami horského sýra (comté). Skvěle se k němu bude hodit špenátový salát s nasekanými vlašskými ořechy, filet z mořského ďasa nebo suchý kozí sýr!

Historie

Tyto vinice získala Domaine v letech 1994 a 2012 díky odkazu Françoise Poisard. Vinice se nacházejí v Chaintré na jihu apelace a většina z nich je stará 35 až 90 let. K dispozici je 5 parcel: Les Plessys dává kulatá a mohutná vína, zatímco Les Robées a Les Chevrières dávají vína voňavá a ovocná s výraznou mineralitou. La Chatière a Haut de Savy mají bohatší strukturu.

Terroirs

Les Plessys 0,58 ha.,

Les Robées 0,53 ha,

Les Chevrières 0,4 ha.

Další informace

Vinařství/Producer

Domaine des Hospices de Beaune

Barva/Color

Bílé/white

Objem/Size (l)

0,75l

Ročník/Vintage

2014

RP/WS/JR/Burghound

90

Stát/Country

Francie

Balení/Packaging

12 paper

Oblast/Area

Burgundsko, Pouilly-Fuissé

Příležitost/Occasion

Smyslná radost z chutě vína

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.